kamugépek

itt vagy: Eropolis > Belváros > Forum

Ha elfelejtetted a jelszavad...
Ha még nem vagy tag...

Témagazda:




kamugépek
akiknek elegük van  kamukból 


Hozzászólnál? Gyere és regisztrálj!
varok-rad#482013-02-24 14:28:21
Jó ötletnek találom a "gagyi" telefont, bár nekem eddig eszembe se jutott...és az volt a baj!

Párszáz névtelen  telefonhivás a két év alatt meghozta gyümölcsét.A hatóság részéréről nem nagy kunszt azt bemérni. de lekértek néhány felhasználó nevét, igy az ex-emét is. Utóbbi kemény volt. Meg kellett mondani, vallomást kellett tenni.  Szerintük nem lehetett más,csak személyes bosszú. Biztos vagyok benne, hogy nem ő volt,(maximum a felbújtó) . Erre azt mondtam.: Ez esetben nem hibáztatom, csak a tettestársait, akik az eropoliszon élik világukat és felsoroltam pár nevet. 
tomtom66#472013-02-24 13:17:05
Úgy látszik itt páran nem igazán értették meg milyen apropóból indította a topicoló a fórumot. Nem hinném, hogy valaki aki az internet közelébe merészkedik és van már némi előélete különböző oldalakon az ne tudná, hogy léteznek kamuk és internetes átverések. Még komoly cégeknél, internetes vásárlásoknál is előfordulnak, melyek kapcsán napról napra hívják  fel a figyelmét a gyanútlan ügyfélnek, vásárlónak.  Úgyhogy nem hiszem, hogy ez újdonságként szolgált itt bárkinek is :-) Itt csupán arról folyt a polemizálás, hogy kinek mik a tapasztalatai és miként próbál meg ellene tenni, netán védekezni. Természetesen mindenkinek megvan a maga elképzelése arról, hogy milyen veszélyeket hordoz saját magára egy oldal és mit tehet ellene. Az is természetes, hogy mindenkinek más és más a tolerancia szintje. Van aki gyanakvóbb és van aki maximális bizalommal fordul a másikhoz még akkor ha már ezredszer verték át.
Nem hinném hogy ez paranoia... bár tulajdonképp minden lehet az, hiszen beszélnek róla. Ugyan minek beszélni bármiről is.. vedd tudomásul és kész. Elég ingerszegény hozzáállás szerintem.

Attól, hogy valaki leírja a tapasztalatát, érzéseit, elképzeléseit egy dologgal kapcsolatban nem hinném, hogy beskatulyázható lenne a paranoiások táborába.

Egyetértek azzal, hogy a férfiak többsége valóban türelmetlen, és azzal is, hogy ne szajkózza senki azt, hogy mennyi kamus van itt, vagy ott. Vagy hogy önmaga mennyivel találkozott, mert ezek valóban rögtön negatív mechanizmusokat indítanak be.

Azt is respektálom, hogy vegyük tudomásul vannak kamusok. Vannak, voltak, lesznek. DE elfogadni nem kell és mondjuk egy olyan oldalon ugyan hagy szólaljon már fel az ember ellene, ahol még fizetős szolgáltatásként is működik az oldal. Annak sem látom semmi akadályát, hogy ezt a témát akik kívánják kibeszéljék, esetleg tapasztalatot cseréljenek. Viszont az gondolni, hogy most mi megmondtuk a tutit, csupáncsak azért mert vannak másképp gondolkozók... 

Soha nem vertek át egyetlen oldalon sem, bár 100%-ig biztos vagyok benne, hogy beszéltem kamusokkal... de az élet ennél sokkal, de sokkal keményebb dolgokra is felkészített, mint holmi kamusok :-) Ellenben tiszteletben tartom azon embereknek az érzéseit, akik szembesülnek ilyenekkel és valamilyen formában megviseli őket. Az átverés, a hazugság, a csalárdság... a btk szerint ugyan nem nagy bűn, de súlyosan tudja rombolni egy ember morálját, főleg ha az nincs felkészülve rá. 

 
esther#462013-02-24 12:14:35
Válasz a(z) 44. üzenetre:
Ez szép volt! Mint mindig, amikor megszólalsz. :)  Ritkán ugyan, de akkor velősen és egyértelműen.Én mindenben igazat adok neked. :) 
Emberek vagyunk, felnőttek -  már aki fel tud nőni a feladathoz  ;) -  hogyan is kell jól kommunikálni, ismerkedni a másikkal, illetve tudni kell felismerni az egyértelmű jeleket, mik a félrevezetés azonnal felismerhető jegyei.Van néhány tipikus.

Nem dicsekvés képen mondom, de soha nem vert át senki. ( eddig! :D  ) Egyszerűen mert nem hagytam! Meg vannak a magam kis biztonsági körei, amiket "lefuttatok", de azt sem nyomozva. Bevallom ilyet még sosem tettem, és ezután sem fogok! Nem illesztek be képet, nem keresek közösségi portálokon senkit.De elvárom, hogy ezt velem szemben se alkalmazzák. Tiszteletben tartom,hogy a másik mit oszt meg magáról, de ő is így tegyen velem szemben! Ne követelőzzön! Azzal csak az ellenkezőjét éri el-nálam és ahogy írtad a nők többségénél, szerintem is így van.
A bizalom kiépüléséhez idő kell, és amig nem érzem azt, hogy eljutottam valakivel arra a bizonyos szintre, addig nincs se kép, se telefon, se email. Majd ha úgy érzem, hogy  eljött az ideje, akkor ezeket az infókat önként és dalolva is megadom. Kikényszeríteni nem fogja senki.( megmutatom magam, ha te is, és mintegy rajt szóra kapcsoljak kamot?! :o  Ne már! Ha akarom,-mert megbízom a másikban-úgyis bekapcsolom a kamot, ultimátum nélkül! 
Ha valakit sokszor átvernek, az szerintem hagyja, és újra ugyanazokat a hibákat követi el. Tanulni kell belőle, és másként állni hozzá. 
És nem szabad rémeket látni mindenkiben! Ez valóban paranoia, és lehúzó erő, negatív impulzus.
Csak ismételni tudtalak. :pirul: 
ducicsaj#452013-02-24 09:42:32
Válasz a(z) 44. üzenetre:
Végre valaki, aki reálisan látja ezt a helyzetet. A való életben sem véd meg senki a vélt vagy valós hazug emberektől. Kellemetlen, ha valakit átvernek, megvezetnek, de tudni kellene ezt kezelni.
storm66#442013-02-24 08:53:09
Azért elgondolkoztat az a paranoia, amit itt az oldalon és ebben a fórumban is látok... Elég közismert, hogy az internetes közösségi oldalakon, vagyis nem csak itt, hanem például az iwiw-en és a facebook-on is, a felhasználók 20-30 százaléka "kamus". Vagyis nem az, akinek mondja magát vagy nem mindent gondol komolyan, mint amit állít. Ezt érdemes mindenkinek tudomásul venni, teljesen felesleges szélmalom harcot folytatni ellene, ugyanis nagyon rossz üzenete van. Aki úton, útfélen ezt hangoztatja, azt üzeni mindenkinek, akivel ismerkedni szeretne, hogy ő egy sikertelen és emiatt frusztrált, paranoiás vesztes. Már a téma felvetése pl. adatlapon vagy egy beszélgetés elején azt sugallja a másik félnek, hogy ő eleve meg van gyanúsítva, tehát szinte be kódolja evvel az ember magának az elutasítást.
Ero felhasználói közül kevesen járnak swinger partikra, nem többeseznek rendszeresen... 90 százaléknak semmiféle fényképe nincsen, nemhogy saját! Ugyan honnan lenne olyan fotójuk, amit érdemes egy ilyen jellegű oldalra feltölteni, ha nincs aki elkészítse? Fotó viszont kell, a fénykép nélküli hirdetés nem hirdetés ugye.
Egy netről származó kép még nem jelenti automatikusan, hogy pöcse volna a menyasszonynak, gyakori, hogy a türelmi zónában is "kamu" fotóval hirdet valaki, miközben nyilvános a telefonszáma, felhívható és felkereshető...
Mi férfiak hajlamosak vagyunk a türelmetlenkedésre, gyakran diktálni akarjuk a tempót az ismerkedés során, de ez nem megy. A kamera, mikrofon, telefon idő előtti erőltetése megint csak biztos elutasítással találkozik, ugyanis a hölgyek (velünk ellentétben) nehezen provokálhatóak. Nem fognak semmit bebizonyítani azoknak, akik nem érdeklik őket.
És van egy másik oldala is ennek az éremnek... Jó pár telefonszámot kaptam éppen elég hölggyel beszéltem telefonon, akik "kamusok" voltak, holott mindenben a valóság szerepelt a lapjukon, miközben a párom pedig az urakról szerzett hasonló tapasztalatokat. Minden rendben volt velük, valódiak voltak. Csak éppen nem értek ide! :D
mlilla86#432013-02-23 22:02:45
Válasz a(z) 39. üzenetre:
Szia!
Megoldás lehet, ha szerzel egy minél olcsóbb gagyi telefont amit, csak erre a célra tartasz ( én az egyik elfekvőmet aktiváltam a célra ), de ha ez nem és van mikrofonja azzal is meg lehet beszéltetni az illetőt tényleg az ül-e a gép előtt, akinek mondja magát.
A családon belül használt, publikus számom én sem adnám ki :)
Szia!
aquila#422013-02-23 21:49:43
Válasz a(z) 37. üzenetre:

Az "ostoba" rendszerrel kapcsolatos észrevételeidet javaslom a megfelelő fórumokon hozd az üzemeltetés tudomására, minden visszajelzés és konstruktív kritika üdvözölt.
Az akut és permanens hibákat a Konzolon lévő hibabejelentőn, a hosszabb távú ötletelések, vélemények pedig egy "alulról" (felhasználóktól) jövő kezdeményezés hatására például ezen a nem hivatalos fórumon találhatók:

http://www.eropolis.hu/hetero/forum/?TID=EPff_d5895b1
aquila#412013-02-23 21:42:10
Válasz a(z) 35. üzenetre:

Így van, de látom, azóta *mlilla86* meg is válaszolta.
Ugyanis bármilyen felháborító a kamuzás, ha nincs ellene hiteles bizonyíték, akkor kénytelenek vagyunk nagyot nyelni, még ha ösztönünk erősen azt is súgja, hogy csaló.
Ezenkívül az is előfordulhat, hogy valaki sértődöttségből szándékosan akar valakit lejáratni, ezért teszi ki a nevét - ezt sem tudjuk ellenőrizni, ezért inkább nem lehet ezt csinálni.
A legjobb az lenne, ha minden új tagot személyes interjún vennénk fel, de ez nyilván abszurd, a taglétszámot és egyéb tényezőket figyelembe véve.
Így marad mindenki óvatossága az internetes alapú kapcsolatfelvétel iránt, így például, ahogy valaki említette is, aki telefonos beszélgetés _nélkül_ megy el egy randira, hát hogy is mondjam csak, bátor ember.
Ha belegondolunk, még a telefon sem 100 % garancia.
Úgyhogy mi részünkről próbálunk kidolgozni módszereket a "kamusok" kiszűrésére illetve távol tartására (ez még egyelőre a jövő zenéje, ha nem is olyan nagyon távolié), addig meg mindenki legyen óvatos és körültekintő, használja a józan csavaros eszét, és első körben a google images technikát, többek között (amiről kiderült, hogy valóban nem csak Chrome alatt működik).
szabocsu#402013-02-23 21:32:04
utóirat..:)
úgy látszik én mindig kikapom a kicsit dilis embereket..:)
szabocsu#392013-02-23 21:31:03
Válasz a 37 üzenetre:
Igen,ha ebből a szempontból nézzük érthető a ragaszkodás a telefonszámhoz.
De ez is visszaüthet,én jártam így miután beszéltünk telefonon,találkoztunk egy kávé erejéig..de nem igazán azt kaptam amit kép alapján láttam és nemleges volt a válaszom hetekig zaklatott az oldalon is ahol ugyan le tudtam tiltani de a telefonon zaklatott tovább enyhén szólva obszcén üzeneteket kaptam...már pedig a 12 éve meglévő számomon nem akartam változtatni
ezért nem szeretek számot adni...
mlilla86#382013-02-23 21:20:50
Válasz a(z) 35. üzenetre:
Szia!
Én is ezt kérdeztem egyik moditól, válasza az volt, hogy ilyen képeket, neveket nem lehet nyilvános falra kiírni, személyiségi jogokat sértenék vele, kizárással jár :o  :napersze: Erre mondtam azt, hogy nem lehet ellenük relatíve tenni semmit a képek lenyomozásán kívül, marad a bizalmatlanság... :titok:  :/ 
tomtom66#372013-02-23 21:17:34
Válasz a(z) 36. üzenetre:
Én meg nem találkozom telefonálás nélkül :-) ennyire egyszerű... és szerintem teljesen érthető. Anno a daliás időkben nem egyszer terjengtek olyan hírek, hogy valakit kibolondítottak a világ végére... és ezen baromi jót röhögtek a kamusok. Szóval telefon nélkül egy lépést sem teszek... igazából akivel nem beszéltem telefonon az kb. annyira számít, mint az összes többi felhasználó, akivel soha, semmilyen kontaktom nem volt.
Ez egy roppant ostoba rendszer ami itt van... ugyanis a privi kérés még akkor pittyeg amikor már kilépett az ember, aki kérte a privit. Lehet mivel nem reagálta le azonnal a privi hívást, az illető már tovább állt, vagy kilépett. 
Ön néha azért szokott előfizetni... és ez látszik is, illetve nem mai csirke. Úgy értem nem pár napja regisztrált :-)
Amiket írtam, azok csak figyelmeztető jelek... de nem törvényszerű. Egyébként velem is előszokott fordulni, hogy hetekig errefelé se nézek és előfizető sem vagyok...
szabocsu#362013-02-23 20:47:40
Válasz a 30 és 31.üzenetekre:
Köszönöm a pozitív hozzászólásokat!!!
Azt hittem mire újra belépek lesz jó pár negatív vélemény.
Bár telefonszámot én sem adok csak találkozás után..:)
És az én adatlapomon is ott van hogy néha nem tudom fogadni a privire hívást!!!
De komolyan van ilyen:fogadom, be is léptet a rendszerbe és van hogy hosszú percekig várok nem jön semmi üzenet,elnézést de eddig a negyed óra volt a leghosszabb idő amit valakire vártam...ha ez alatt az idő alatt nem ír vagy nem jön át hát elnézést érte de kilépek!!
És nem utolsó sorban én sem vagyok mindig előfizető...
ha megunom a banánt akkor van hogy hónapokig nem veszek előfizetést!

Ezek szerint én kilőttem néhányat a kamusnak hihető kategóriából??
esther#352013-02-23 18:51:16
Válasz a(z) 32. üzenetre:
Amikor ezt a* zsanin* nevű felhasználó ajánlotta pár hónapja, sőt még példákkal is bemutatta a saját fórumjában, az miért váltott ki ellenszenvet, tiltakozást?  :napersze:  
Még a ketrecből is kikerült emiatt.Vagy csak nyilvánosságra nem lehet hozni a neveket/fotókat?
tomtom66#342013-02-23 14:41:41
Mozilla Firefox-al is :-)
ms-richelieu#332013-02-23 14:38:32
!kep:http://www.eropolis.hu/imgs/USERGALL/FORUMIMG/115409.jpg
Válasz a(z) 32. üzenetre:

Operával is ;)

aquila#322013-02-23 13:58:18
Válasz a(z) 21. üzenetre:

Viszont sajnos ez csak Google Chrome alatt működik.
De rengeteg lopott fotót ki lehet szűrni, ajánlom mindenkinek, különösen az arcképes fiatal lánykák gyanúsak illetve a "túl" jól fotózott képek, túl tökéletes testekkel.
tomtom66#312013-02-23 13:14:29
Válasz a(z) 29. üzenetre:Nem gondolom, hogy bárki Önt kamunak gondolná, de ha mégis, akkor ez esetben nála lehetnek gondok. Aki elolvassa az adatlapját rögtön tisztában van azzal, hogy valós személlyel áll szembe, még ha virtuálisan is :-)
Azokból az idiótákból, türelmetlenekből, rögtön a bugyiban turkáló egyedekből meg nem kell messzi következtetéseket levonni, ha miután elutasításra kerülnek, rögtön kamunak titulálnak. Bár én férfi volnék, de én sem szeretem a nyomuló nőket, sőt minél jobban jönne, annál inkább érzek valami taszítás félét magamban. Arról nem beszélve, hogy ugyan ez egy szexpartner kereső oldal, de mindennek az értékét meghatározza, hogy mennyi küszködéssel, mennyi energiával érted azt el. A milliárdos apuci gyerekeiből ezért lesznek mentálisan sérült, drogos, pszichés zavarokkal küszködő emberek mert nincs semmi ami értéket képviselne a szemükben, mert gyakorlatilag mindenük megvan és semmiért nem kellett küzdeniük. Pont így van a szexnél is... a férfiak nagy többsége sem értékeli semmire azt a nőt akit azonnal megkap. Oké ürített egyet, de értéke nem marad a szemében, hanem megy tovább és keres újabb és újabb ürítési lehetőséget, míg rá nem jön, hogy ez egy zsákutca.
Akikről Ön beszél, azok nem kamusak... egyszerűen csak sértve érzik magukat, mert kudarcot vallottak valamilyen szinten, mert elutasítással találták magukat szembe.

Na de vissza a kamusokhoz...
Több gyanús elem van ami azért elgondolkodtató. Persze én a férfi oldalról nézem a dolgot... azt nem tudom, hogy a férfiak milyen módon kamuznak, én csak a női regekről tudok véleményt formálni.
Szóval gyanús:
- ha az illető leírja, hogy neki nem működik a privát csevegője. Fel nem foghatom, hogy ugyan miért ne működne..
- ezzel egy időben kiírja azt is az adatlapjára, hogy viszont ennek ellenére igencsak szókimondó leveleket vár és írja le az illető, hogy miket csinálna vele.
- ha mégis működik a privát, akkor jön az a verzió, hogy csak kérdez. Én "beszéltetőnek" hívom őket, akik egy-két szavas kérdéseket képesek feltenni, viszont anyanyelvünk teljes cizellálásával várja a viszont választ.
- nincs fotója feltöltve és nem is tud küldeni
- ha mégis van fotója, de azon az arcát nem látni, csak bizonyos testrészeket.
- van fotója, de nyilvánvalóan teljesen más valakit ábrázol
- roppant fontos szerintem: telefonszámot nem ad, nem kér. Ha kér is, akkor sem fog hívni a büdös életbe, csak ha már kibeszéltetett írásban.
- pár napos a rege... még gyanúsabb ha ennek ellenére tökéletesen perfekt mindennel kapcsolatban az oldalon.
- nem előfizető
- régi vagy új... de sem privátra, sem levélre nem reagál... semmit, soha.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezek mint mondtam, csak gyanút ébresztő momentumok. Persze ha több is előfordul egy illetőnél, annál fokozottan áll fenn a veszély. De persze semmire sincs garancia. Olyan is előfordulhat, hogy egy totálisan valós személyre ráillenek a kamus jegyek, de a véletlenek összejátszása miatt rosszul mérjük fel a valóságot :-)

De azért a nagy számok törvénye... mégis csak egy törvény :-)

esther#302013-02-23 12:03:51
Válasz a(z) 29. üzenetre:
Úgy bírom az ilyen őszinte csajokat, mint te!  :)  Ez a fórum, nem is rólad szól! Nincs veled az ég világon semmi probléma, még akkor sem, ha "nem is tudod miért vagy itt".. ( egyébként tudod, mert ott a lapodon feketén-fehéren  ) ..még akkor sincs joga senkinek ezt megkérdőjelezni a másiktól, hogy ki és miért van itt. Az egyén dolga, amíg a másiknak nem árt hazudozással, átveréssel.  
Te csak azoknak „ártottál” akikkel nem szerettél volna semmit. Sértett önérzetükben kamunak titulálnak-holott tudják nagyon is, hogy valódi vagy, csak fáj az elutasítás. 
De miért fáj :rejtely:  :rejtely:  Olyan ez, mintha a való életben minden szembejövő férfinak tetszenem kéne, vagy ők nekem!  Válogatás nélkül! Ilyen nincs!  :o   Aki megszólít levélben vagy privin, az nem azt jelenti, hogy automatikusan tetszik nekem/ egymásnak.
(Olvastam már itt frappánsan megfogalmazva, valahogy így hangzott: „ha belépsz a szobámba, köszönsz! De ez nem azt jelenti, hogy „na én vagyok az a nő, akit megkúrhatsz” by V.-utólagos engedéllyel!  ;)  )

Van olyan férfi, aki kicsit sem akar megismerni, nem kérdezi meg miért vagy itt, mik a vágyaid…..Ő így keres, és biztosan talál is, hiszen nők is keresnek csak farkat.(  még méret alapján is ) Semmi gond ezzel sem, mint ahogy az eltérő vágyakkal sem.
Van olyan, aki a  saját maga által szabott ismerkedési normákat szajkózza. „Én így szoktam, meg úgy szoktam”…..Más meg másként szokta. Mindenkinek meg van a maga jól bevált ismerkedési szokása. Ha nagyon eltérő, akkor nincs más, mint elköszönni egymástól.
 
Aki a harmadik mondatban találkozni akar, és egyáltalán nem akar megismerni, annak totál mindegy ki vagy..csereszabatos nőket keres.. Te nem ilyen férfira vágysz, ott áll a lapodon, én is értelmeztem!(vagy elmondod a privin, ha esetleg nem olvasta…)
Akit nem érdekel, te milyen szempontok alapján választasz magadnak partnert, az nem tiszteli a te vágyaidat, elképzeléseidet sem. Ha ennek ellenére megszólít, akkor fogadja el, hogy egyértelmű  „nem” lesz a válaszod számára. Az ő rizikója, hogy ennek ellenére ismerkedést kezdeményez. ( mondjuk mert nős, nem környéken lakó, túl fiatal, stb) 
Tudni kéne adatlapot értelmezni!

Neked éppen az a  férfi nem kell, aki nem tisztel meg azzal,- mintegy tudomást  sem véve arról,- te mit szeretnél vagy mit nem? Mik a vágyaid, milyen kapcsolatot, partner keresel? Ha ezt nem fogja fel, az az ő problémája. És nem is kell ezt neki (sem) különösebben magyarázni. 
Az értetlenséggel/éretlenséggel nem lehet mit kezdeni.
Ő így csajozik, mert így vált be  neki…vagy nem vált be, és nem ismeri fel, hogy az ő hozzá állásával/módszerével van a hiba, avagy egyszerűen rossz helyen kopogtat. :/ 

Summa summárum: kamu az, aki nem valódi, nem létező személy azonossággal bíró ember, akár férfi, akár nő!
szabocsu#292013-02-23 08:45:05
Én bevallom a "szürke kisegér" szindrómám ellensúlyozásaként regisztráltam ide,merő kíváncsiságból..hogy milyen is egy ilyen oldal..? találnék e magamnak valakit...?egyáltalán tetszenék e valakinek..? Mert így 40 fölött valahogy a valóság egy kicsit kezdett riasztóvá válni...
Nem volt semmilyen konkrét elképzelésem vagy célom...úgy gondoltam ha valaki valami összejön az csak jó..
Aztán valahogy itt ragadtam...
És mára arra is rájöttem a sex reményében itt mindenki majd mindenkit szépnek tart...

Azt hiszem mára engem is sokan kamusnak titulálnak,tiltottak is egy páran.. mert:Annak ellenére hogy konkrét elképzelésem nem volt azt azért tudom mit nem akarok.
Nem akarok nős,párkapcsolatos,barátnős viszonyba belebonyolódni...sem 15 évvel fiatalabb vagy idősebb 
partnert..
Van aki ezt megérti és elnézést kér a zavarásért és van aki bizonyos jelzőkkel illet ...
Tudom ez elsősorban egy sexpartner kereső oldal..
de azt hiszem független emberként jogomban áll eldönteni hogy kit vagy mit nem akarok 
Engem is átvertek már egy páran itt és sajnos ez visszaveti az ember hitét és bizalmát.
És nem szoktam sűrűn privát beszélgetésekbe bonyolódni sem..nem szeretem ha a harmadik mondatnál már nálam akar lenni az illető" Tisztelet a kivételeknek!!!!" És bevallom itt szoktam befejezni a beszélgetést...
Lehet én gondolom rosszul de azért az első találkozást egy semleges helyen tartanám elképzelhetőnek hogy lássuk egyáltalán élőben milyen a másik szimpatikus e valójában...
És szerintem csak úgy senki nem enged be egy vadidegent a lakásába a mai világban...
Volt olyan is akivel sokáig leveleztünk vagy beszélgettünk szimpatikus is volt de valami mégis zavart benne és nem tudtam rávenni magam a találkozásra...és megmagyarázni sem tudtam,lehet csak nem mertem ??
A hiba biztos bennem volt vagy van...
Biztos volt már más is így vele..
Az ilyen esetek után már megkérdezték akkor mit is keresek itt!!!
És mára én is felteszem a kérdést mit is??? 

És ezt csak azért írtam le, mert akit kamusnak hisznek sem biztos hogy 100% ban az..mint ahogy ezt előttem már valaki felvetette... 


tomtom66#282013-02-22 23:54:40
Válasz a(z) 27. üzenetre:Nálam vízválasztó szokott lenni, amikor telefonos beszélgetésre invitálom a másikat. Általában magam is megszoktam lepődni, hogy milyen hamar megszoktak adni egy elérhetőséget ( a mai világban ez nem nagy kunszt, hisz ha valaki nagyon tart is a másiktól, szerintem mindenkinek akad egy feltölthetős telefonszáma, amit csak hívni lehet egy 2 ezer Ft-os készüléken), de aztán rájövök, hogy én is ugyanilyen hamar megszoktam adni a saját számomat (még az itthoni vonalast is), hisz nem igazán van mit titkolnom. A gyanúm ott szokott erősödni amikor ezt a telefonos elérhetőséget megtagadják... vagy a " szerintem ez még korai" mondattal fűszerezik. Sajnos számomra fontos a másik hangja... hogy van-e kedvem hallgatni a hangját? Hogy miként és hogyan rakja egymás után a szavakat? Hogy mennyire értjük( vagy nem) egymást a beszélgetés folyamán. Van e pl. humor és miként nevet a másik... hülyeségnek tűnik, de egy grizzly medve hangú nő nekem nem igazán lenne szimpatikus. Szóval... nálam a második lépcsőfok mindenképp a telefon, már csak azért is, mert imádok pofázni:-)... és ha már itt megreked a dolog, akkor ugyan mire számíthat az ember. Én azt gondolom egy beszélgetéshez is dukál, hogy hallják egymást a felek... még ha nem is terveznek, vagy nem tervezhetnek tovább.
Kissé elkanyarodtam a kamusoktól... de ez az egyik legelső buktató számukra ( mármint a telefon).

Üdv, Mindenki!
esther#272013-02-22 17:37:54
Köszönöm mindkettőtök kimerítő válaszát, és bevallom sok mindenben igazat is adok nektek, mert már panaszkodtak nekem  is hasonló tapasztalatokat szerző férfiak, ( és itt vagyok már én is egy ideje, hol aktívabb hol passzívabb módban.)

Volt már több fórumon erről szó, hogy vannak különféle típusú emberek itt az oldalon.
Van, aki megelégszik azzal,ha gondolatban eljátszik azzal, hogy megtehetné, ha akarná..és ez is elég számára.( mert megvan a maga kis izgalma, ettől is)
Aztán van, aki valóban megijed, ha elérhetővé válik számára a partner.
( bár ilyen brutális képet..huhh..félelmetes! :o  )
Van, aki szórakozik másokkal, és semmit nem szeretne.
Ezt viszont hamar ki lehet deríteni, évekig nem lehet valaki előtt lebegtetni a lehetőséget, vagy ha lehet, hát az megérdemli!
És van, aki mer és akar is találkozni.Csak talán valóban jóval kevesebben..és akkor még mindig ott van a szimpátia, vágyak, stb egyezősége...nem egyszerű, de nem is lehetetlen.

Egyébkén az egyik mottóm az: senkit nem veszek komolyan, amíg be nem bizonyítja az ellenkezőjét. Pontosan a fentebb írtak miatt.
eriksen#262013-02-22 17:19:30
Válasz a(z) 24. üzenetre: ha valaki nem magáról tölt föl képet, hanem mondjuk egy rajzfilmfiguráról, az teljesen rendben van, mert egyértelmű, hogy nem a kis hableánynak írok. De aki másnak adja ki magát, az konkrétan pszichiátriai eset. Ők sosem akarnak valódi kapcsolatot, már az elejétől fogva tudják, hogy sosem fognak találkozni senkivel. Az ő ferde lelkük ebben leli örömét, hogy online kapcsolatuk van. Évekig is képesek csinálni, fönntartani egy kapcsolatot másnak kiadva magukat. Ők orvosi segítségre szorulnak. A másik típus, aki saját képet küld, csak sosem találkozik végül senkivel, mert beparázik. Azért tér vissza mindig az oldalra, mert esténként nagyon kanos/szukás, írkál mindenkinek, lebeszéli a talikat. Aztán másnap reggel fölébred, hogy úristen, mi van ha megerőszakolnak, vagy elkábítanak és egy olcsó motelben ébredek egy kád jégben, miután az ukrán szervkereskedők kioperáltak belőlem mindent ami eladható a feketepiacon. Ilyenkor eltűnik egy időre. Talán még törli is magát. Aztán eltelik pár nap, megint rátör a vágy, rájön milyen rohadt magányos, visszaregel és minden kezdődik előröl. Azok, akik szimplán csak nem válaszolnak egy megkeresésre, mert szimplán leszarják, szerintem nem feltétlenül kamusok. Kapnak harminc levelet egy nap, egyszerűen nem veszik a fáradtságot, hogy mindenkinek visszaírjanak, hogy bocs, de nem. Parasztok, persze. Hogy mi a megoldás? Mindhárom kategóriát le kell szarni. Néha nem egyszerű, de tovább kell menni egy vállrándítással. Mondjuk csak halkam jegyzem meg, hiába a több száz regisztrált nő, én innen még soha senkivel nem találkoztam. De valószínű én csinálok szarul valamit. Tartsatok régimódinak, de szerintem élőben egyszerűbb és hatékonyabb ismerkedni. Legalábbis nekem jobban megy mint ez a netes szarakodás.
tomtom66#252013-02-22 16:54:06
Válasz a(z) 24. üzenetre: Tudja annak előtte évekkel ezelőtt még nem volt ennyire felhígulva a net. Akinek számítógépe és netje volt az általában jól szituált, normális emberek közé tartozott... ellenben ma minden ostobának, hülyegyereknek, és faszverő felismerhetetlen nemi indíttatású "embernek" van okos telefonja ( persze ő maga ettől még hülye). Persze találkoztam, de elenyésző más társkeresők %-os arányával... itt még fogadni sem fogadják sem a levelet, sem a privátot... gyakorlatilag válaszra sem méltatják az embert ( mint azt már valamelyik "kolléga" jelezte. Mivel a minimum hiányzik... pl. "bocsánat valakivel épp beszélek kicsit később, ha lehet" így aztán a férfiak is a foguk hegyéről vakkantanak valamit az állítólagos nők felé. Itt az oldal üzemeltetői tudnának ez ellen tenni, hisz látni lehet, hogy van pár (talán nem is olyan sok) ember aki naponta szarja az újabb és újabb nickeket... ami a többi nézelődőnek persze rengetegnek tűnik. Én olyan 10-15 emberre saccolom kb ezeket...de ezeket is képtelenek kiszűrni.
Én ide már csak dilizni járok fel... semmilyen reménnyel, vagy izgalommal nem tölt el ez az oldal. 
esther#242013-02-22 16:37:26
Válasz a(z) 23. üzenetre:De valamiért itt vagy..gondolom csak találkoztál valós nővel is.
( különben nem lennél itt)
Egyébként számodra ki a kamus? Aki magát nőnek adja ki, miközben nem az...avagy, aki nem szeretne veled találkozni, azt hívod annak?

Az, hogy nem saját fotó van egyesek lapján,lehetnek erre különböző magyarázatok, amiket olykor el is lehet fogadni. Természetesen nem azt ami alá az van írva, hogy "én" miközben köszönő viszonyban sincs az,aki a képen van azzal, aki feltöltötte.
tomtom66#232013-02-22 15:03:01
Ennél az oldalnál kamugépektől hemzsegőbb nincs szerintem az országba...
Anno (évekkel ezelőtt) csináltam egy kamugyilkos nevű nicket... két nap múlva engem tiltottak le :-D
pedig csak elkezdtem írni a kamuregek neveit az oldalamon.
Egyébként ez a fotónézegető is régi dolog már, de most próbaképp ránéztem pár fotóra (amire már ránézve is látszik, hogy kamu, keresgélni sem kell semmivel), és olyan 10% alapból aki kamubélyegképpel rendelkezik... hát ennyit, erről, innen :-) 
ms-richelieu#222013-02-22 01:25:09
Válasz a(z) 21. üzenetre: kösz. ez nagyon jó ötlet
eriksen#212013-02-22 01:08:54
Kamusok képeit a legegyszerűbb ellenőrizni guglival, mert egy ideje már feltöltött kép alapján is lehet keresni (http://images.google.com/). A keresősávban a fényképező ikonra kattintva kell föltölteni a képet a gépről, és megkeresi, hogy valahol már fönt van-e a neten. Akkor is megtalálja, ha csak egy részlet szerepel az eredeti képből. Meglepően hatékony.
eriksen#202013-02-18 14:38:00
Amúgy MTV-n tegnap indult műsor Kamureg címmel, ahol szembesítik a kamusokat azokkal, akiket átvertek.
eriksen#192013-02-18 14:29:34
Engem majdnem egy hónapig hülyített egy csaj. Szerintem most is fönt van az oldalon, csak más nick-kel. Most már látom, hogy mindenben hazudott, szerintem a képei sem voltak az övéi. Nem értettem a dolgot, hogy miért csinálja, aztán utánaolvastam és kiderült, hogy a jelenséget "catfish"-nek hívják, és elég gyakori. A catfish mentálisan sérült személy, aki másnak kiadva magát próbálja elérni, hogy odafigyeljenek rá, szeressék, vagy mint esetemben, egyszerűen az elfojtott szexualitását próbálja kiélni azáltal, hogy valakivel online kapcsolatba kerül, és beszélhet a dologról. 
liliom#182013-02-16 16:44:10
Válasz a(z) 13. üzenetre:
Sajnos van belőlük elég.Aztán meg vannak sértődve,amiért /szerintük ok nélkül/ bizalmatlanok a nők.
kibickuss#172013-02-16 16:03:45
Én a nőként regelt ffiakat nem értem,mi ebben az élvezet,de biztos én vagyok értetlen  :napersze: 
morgocska55#162013-02-16 11:17:51
Válasz a(z) 14. üzenetre:Na azért sokkal több pasi van itt aki megígéri, h ott leszek, aztán meg nem veszi fel a telefonját, vagy más néven látogatja már az oldalt és biztos veri a monitor előtt :)
crohun#152013-02-16 10:56:29
jogos pagatka felvetése. sok olyan szerintem nem tiszta nő van, aki sosem reagál vagy csak belép chatre aztán azzal a lendülettel távozik is, aki valószínűleg senkinek sem reagál soha. és ne felejtsük el a kamuképes, 99%-ban nem női egyedeket sem, akik annak adják ki magukat. 
pagatka#142013-02-16 10:43:53
és mi van a sok csajjal aki átvert? Ők sem jobbak!
ribanckati#132013-02-16 09:38:44
Válasz a(z) 10. üzenetre: Majd felébredsz, ha majd átvert már egy csomó, az égről a csillagokat is lehazudó pasi.
crohun#122013-02-14 22:03:25
osztom Morgocska ötletét 
morgocska55#112013-02-14 16:32:21
Válasz a(z) 10. üzenetre:akkor jelezd valamelyik moderátornak vagy bírónak.
esther#102013-02-14 16:01:02
Mi a teendő, ha megtalálom az illető másik nickjét? 
Attól, hogy kettő/több nickje van még nem kamu..de végtére becsap másokat..vagy nem? :napersze: 
Ti mit gondoltok erről?
crohun#92013-02-14 13:39:02
ilyen csodálatos képpel ne is engedd, hogy kitiltsanak :)

mlilla86#82013-02-14 12:41:17
Szia Crohun!
Én már azért nem fogok többet hozzátenni, mert akkor tényleg kitiltanának innen...túl hosszú a listám a fentebb említett kategóriából :D
crohun#72013-02-14 12:02:17
hölgyeim csak bátran, keményen mondják el véleményüket. egyébként teljes mértékben egyetértek a mások képeivel ékeskedők elleni hozzászólásokkal. 
mlilla86#62013-02-10 19:16:41
Válasz a(z) 5. üzenetre:
Nah tehát akkor a más képeivel ékeskedők ellen lehet tenni vmit? Ez is valami legalább...engem nem az zaklat fel ha engem lekamusoznak...Egyébként sokan visszaélnek privirészletekkel...nem szó szerint másolnak, hanem utána megszólítanak a közösbe és átgyúrva a te szöveged a többiek előtt célozgatnak rá...azért lehet érteni miről szól a móka...de velük ( saját tapasztalat ) nem csinálnak semmit . Ez már ilyenkor a mundér védelme, hogy de :) , mert hát mondani kell valamit. Én ehhez többet nem teszek hozzá...ha hozzátennék, repülnék... :)
ducicsaj#52013-02-10 19:10:05
Válasz a(z) 4. üzenetre:
A közös chat szobákban sem lehet beírni senkire, hogy kamus, mert ha van bent bíró,akkor először rászólnak az illetőre, utána kiteszik. A súgás vagy privát beszélgetések közösbe való bemásolásával ugyan ez a helyzet.
Rám is írták már, hogy kamus  vagyok, de nem nagyon érdekel, hiszen többen ismernek személyesen.
A képekkel meg az a helyzet, hogy ha nem saját arckép van kint és azt jelented, bizonyítva egy másik oldal megjelölésével, akkor azt az illetőt letiltják. Ha meg egyéb testrészt ábrázoló képről megbizonyosodsz, hogy nem az övé, akkor tudasd vele és lépj tovább.
mlilla86#42013-02-10 18:53:42
Válasz a(z) 3. üzenetre:

Figyelj, nem is a tiltás elérése lett volna nekünk sem a célunk, de akkor eleve óvatosabban írkálsz, teremtesz kapcsolatot az illetővel, ha másnak is voltak vele kapcsolatban gondjai. Egyébként meg az miben más mikor a chatszobákban hangzik el ugyanígy egyik másikról hogy na megint egy kamus? gondolomn semmivel, de azt nem szankcionálják...
De egyébként akkor nem nevesítve de, ha valaki gyanús képeket kap, akkor egy bizonyos keresőoldalon van lehetőség képek alapján kissé noymozni az illető után... nem írhatom ki mert azért is büntiznek, de akkor levélben aki kéri megkapja az oldal nevét és használati útmutatóját :)
Erről is ennyit.
Tovább nem ragozom... egyébként a képekkel, privi beszélgetésekkel visszaélőkkel sincs csinálva semmi... ők is nyugodtan garázdálkodhatnak...végülis...odafele megy a szívatás...visszafele már csak a nem kamusok szívnának a modiktól, bíráktól... :) Ez van ...
ducicsaj#32013-02-10 18:42:29
Válasz a(z) 2. üzenetre:
Kétségtelen, hogy bosszantó az, ha valakinek csak a szája jár, de nem gondolom, hogy lenne bármi lehetőség arra, hogy ezt kiszűrjék. Sem a moderátoroknak, sem másnak. Az, hogy valaki Neked kamuzik az nem biztos, hogy másnak is.
Az azért nem hiszem, hogy megoldás lenne, hogy letiltsanak bárkit azért, mert én  kamusnak titulálom.
Amúgy két fajtája van. Az egyik, aki egyáltalán nem akar semmit, csak annyira unalmas az élete, hogy az a legnagyobb szórakozása, hogy beetessen másokat. A másik, aki szeretne ugyan ismerkedni, de amikor cselekedni kellene, akkor megfutamodik, egyszerűen gyáva.
Ebbe bele kell törődni, semmit nem lehet ellenük tenni, hiszen bizonyítani nem tudod. Valamint az oldal szabályzata ellen nem vétettetek. Vicces lenne, ha belevennék a házirendbe, hogy nem szabad senkit átverni. :-)
Kár ezen bosszankodni, vannak itt normális emberek is. 
Az meg, hogy ki a normális? Mindenki magát tartja annak és a másikban keresi a hibát.
mlilla86#22013-02-10 17:02:09
Szia!
A kamusokból nekünk is elegünk van. Meg az olyanokból hogy beszélgessünk, majd alakul. Behívod privire, köszönés nélkül belép-kilép. De a kamusok a legrosszabbak. Tenni pedig ellenük nem lehet, nem engedi a házirend. Még téged vágnak ki érte ha megmondod az igazat. Pedig nagyon bosszantóak, minden napra jut legalább egy belőlük... Úgy látszik a modiknak, bíráknak ők többet érnek mint a normális emberek. Ez van.
Szia!
crohun#12013-02-10 11:30:53
Elegem van azokból a magukat nőknek nevezni merő egyedekből, akikkel, ha elkezd az ember priváton beszélgetni (és nem mellesleg az ő bátorításukra kezd el velük beszélgetni) a kötelező "szia", "szia" és még kb. másfél uszkve két mondat után azt mondják: "bocs, de nem téged kereslek". és ezt ugyan miből szűrted le cicavirág? hmm? nem egyszerűbb ezt már a dolog levelezés részénél tisztázni? vagy akkor ne írjunk olyanokat, hogy persze szívesen megismerlek chateljünk, ha vagy. na mindegy. van másból is elegem, de azt majd később. 

csak bevezetésként: türelmi zónások - nem profi szenvedélyes lány. nem profi? drága, ha valamiért pénzt kapsz akkor profi vagy és kész. nincs pardon. az a profi aki pénzt kap valamiért. 

na de erről majd később. 

[1-48]



Ajánlott szobák
#bdsm_szoba3730BDSM - extrém szexualitás
Ajánlott szobák
#biszex_szoba103130Biszexuális vagy, be kell lépned!
Ajánlott szobák
#maszti_szoba1010Eropolis hivatalos maszti szobája

#centrum_szoba410Belvárosi szexmentes csevegő

#chatsex100Gloryhole, strapon minden ami szex
Ajánlott szobák
#homo_szoba6450Meleg férfiak egymás között

#sexuality100Biszexuális és buzi/leszbikus férjek, feleségek

#zso06100wc-d lennék Dunántúli bi/meleg pervi ffiak
Ajánlott szobák
#hetero_szoba5260Heteroszexuális vadászterület, meleg és biszex mentes övezet.
Ajánlott szobák
#leszbi_szoba100Csak csajok, leszbikus kapcsolatok
Ajánlott szobák
#profi_csajok300Türelmi zónás csajok várnak

#profi_pasik200Türelmi zónás pasik várnak
Ajánlott szobák
#transz_szoba3220Transzszexuális csevegő








A felhasználói élmény biztosításához Eropolis cookie-kat használ. Tudj meg többet.     Rendben, elfogadom.